Stowarzyszenie Kaszyńskich

Odeszli od nas

 

 

25 maj 2021 r.

Dotarła do nas smutna informacja o śmierci  śp. Jadwigi Kaszyńskiej z d. Janczak z Brudzewa.

Urodziła się 24 marca 1951 r.

 

W chwilach skrajnego cierpienia pytamy dlaczego?
Niech dobry Bóg ukoi żal Rodziny i najbliższych

 

 

4 września 2020 r.

w szpitalu w Arras (północna Francja) zmarła 98-letnia Yolande Lebas-Burlot, matka Dominique Lebas- Kaszyńskiej z Lille.

 

 

 

Seniorka urodziła się 22 maja 1922 r. w Ficheux, małej wiosce całkowicie zniszczonej podczas I wojny światowej. Po uroczystym nabożeństwie w kościele zmarłą, zgodnie z jej życzeniem, konnym karawanem przewieziono na miejscowy cmentarz. Informację o śmierci i pogrzebie teściowej przekazał nam dr Marc Kaszyński z Lille.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 grudnia 2020 r.

28 grudnia 2020 r. na cmentarzu w Gostyninie spoczęła zmarła tu 22 grudnia Ludwika Kaszyńska z domu. Minke, urodzona w tym mieście 16 października 1939 r. Zmarła była matką urodzonych również w Gostyninie Małgorzaty i Krzysztofa  Kaszyńskiego, autora książek, cenionego dziennikarza i wydawcy Telewizji Polsat News. Ludwika Kaszyńska była długoletnią pracowniczką Instytutu Leków w Warszawie, wyróżnioną Odznaką za Wzorową Pracę w Służbie Zdrowia.

Jej biogram, nr 2678, znajduje się w książce: „Kaszyńscy. Nowe ilustracje i biogramy”.

 

                 

 

 

 

 

 

 

 

28 stycznia 2019 r.

Dotarła do nas smutna informacja o śmierci w dniu 28 stycznia 2019 r. śp. Barbary Kaszyńskiej z Brudzewa, żony niedawno zmarłego śp. Andrzeja (Leszka) Kaszyńskiego. Byli uczestnikami naszych Spotkań Rodu Kaszyńskich w tym ostatniego V Spotkania w Pątnowie.
2019 r.


 

Odszedł Andrzej Kaszyński – jeden z założycieli GKS Kasztelania Brudzew

10 października 2018 r. – w wieku 66 lat zmarł jeden z założycieli GKS Kasztelania Brudzew, Andrzej Kaszyński.

Pan Andrzej z brudzewską piłką nożną związany był od dziesięcioleci. Zostanie zapamiętany nie tylko jako jeden z założycieli gminnego klubu, ale też speaker, a niegdyś również trener młodzieżowych drużyn. Jeśli mógł, pojawiał się na każdym meczu.

 


 

20 sierpnia 2018 r.

Zmarł dr hab. inż. Roman Kaszyński, prof. nadzw.

Nauczyciel akademicki Wydziału Elektrycznego, Kierownik Katedry Inżynierii Systemów, Sygnałów i Elektroniki
Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, specjalista w zakresie automatyki i przetwarzania sygnałów.

 

 

 

 

 


Nie żyje Tadeusz Chęsy – wydawca publikacji o Rodzie Kaszyńskich.

Dziś (3 listopada 2020 r.) odszedł od nas Tadeusz Chęsy, Honorowy Obywatel Miasta Inowrocławia. Był nie tylko znanym przedsiębiorcą kujawskim, lecz przede wszystkim człowiekiem o wielkim sercu, sponsorem wielu wydarzeń kulturalnych i naukowych. Tadeusz Chęsy kochał Inowrocław i nieustannie dawał ku temu dowody. Cześć Jego Pamięci… – 

Tadeusz Chęsy – właściciel Drukarni „POZKAL” – okazał nieocenioną pomoc przy publikacji kilku książek dotyczących naszego Rodu autorstwa Stanisława Kaszyńskiego. Książki te zawierają liczne biogramy, nieznane rodowody i próbę odpowiedzi na nurtujące pytanie: skąd Nasz Ród.

Zmarły był uczestnikiem kilku Spotkań Rodu Kaszyńskich. Na zdjęciu Tadeusz Chęsy (z mikrofonem) oraz Stanisław Kaszyński (stoi) podczas IV Spotkania Rodu Kaszyńskich w Pątnowie (2015 r.)


Pobierz pliki